• Prisijungti

  Priminti slaptažodį?


  Registruotis
 • Neturite pridėtų mėgstamų produktų

  Siekiant užtikrinti aukštą teikiamų paslaugų kokybę, este.lt svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su este.lt slapukų naudojimo politika.
  x

  Dailūs, stilingi ir patogūs aukštakulniai – misija įmanoma!

  Aukštakulnių istorija siekia šimtmečius. Tai vienas reikšmingiausių moteriškos elegancijos simbolių, kurį renkasi tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus pirkėjos. Su aukštakulniais visuomet atrodysite šiek tiek aukštesnės, o Jūsų eisena taps grakštesnė. Deja, nors aukštakulniai garsėja dėmesį atkreipiančia išvaizda, patogumas nėra jų stiprioji pusė. Kad visas pasaulis kristų Jums po kojomis, aukštakulnius rinkitės atsakingai! Svarbu įvertinti ne tik naujausias mados tendencijas, bet ir avėjimo patogumą. Pateikiame 5 laiko patikrintus patarimus, kurie padės nepasimesti gausioje aukštakulnių pasiūloje.

  1. Rinkitės tinkamo dydžio aukštakulnius

  Labai svarbu įsigyti tinkamo dydžio aukštakulnius. Pati skausmingiausia klaida – pirkti batus vien dėl to, kad jie atrodo dailūs. Paprastai tai reiškia, kad Jūsų spintoje atsiras dar viena nedėvima aukštakulnių pora. Nepamirškite, kad Jūsų pėdos keičiasi visą gyvenimą, todėl niekuomet nepirkite batų, abejodamos dėl jų dydžio. Jei aukštakulnius perkate internetu, būtinai pamatuokite abi pėdas. Kaip tai padaryti galite sužinoti čia (nuoroda į straipsnį, kaip išsirinkti tinkamą batų dydį perkant internetu). Rekomenduojama tai daryti vakare, kadangi pirmojoje dienos pusėje pėda yra mažesnė. Primename, kad skirtingų gamintojų avalynės dydžiai taip pat gali skirtis. 

  2. Įvertinkite aukštakulnių padą

  Aukštakulnių padas turėtų tapti vienu svarbiausiu Jūsų pasirinkimo aspektu. Nuo pado linkio priklausys ir avalynės patogumas. Nors neretai batų išvaizda kalba pati už save, kad būtumėte tikros aukštakulnių patogumu, rekomenduojama juos apsiauti ir šiek tiek pavaikščioti. Neapgaudinėkite savęs, – jei jaučiate, kad aukštakulniai yra nepatogūs, ieškokite kitos batų poros.

  Jei nenorite apsiriboti klasikiniais aukštakulnių modeliais arba ieškote išskirtinio dizaino avalynės, puikus sprendimas – šiuo metu itin madingi moteriški batai su grubiu padu ar platforma. Be to, paprastai šie bateliai yra patogesni už smailiakulnius, kadangi juos dėvint Jūsų pėda yra mažiau išlenkiama. Visuomet įsitikinkite, ar batų padas yra pakankamai lankstus. Jei pėda bus įkalinta horizontalioje padėtyje, Jūsų eisena atrodys nerangi ir apsunkinta, Jūs taip pat jausite nuolatinį diskomfortą ir tempimą. 

  3. Atsižvelkite į kulniuko aukštį

  Greičiausiai, esate girdėjusios, kad aukštakulnių patogumą nusako kulniuko aukštis. Tai nėra visiška tiesa. Optimaliu pasirinkimu laikomi aukštakulniai, kurių kulniukas siekia 3–7 cm, tačiau tai nereiškia, kad 5 cm aukštakulniai bus idealiai patogūs, o 8 cm kels diskomfortą. Jei bato padas ir pagrindas yra patogūs, jausitės gerai tiek su žemesniu, tiek su aukštesniu kulniuku. Kad pėda būtų apsaugota nuo pernelyg didelio išlenkimo, galite rinktis aukštakulnius su platforma priekinėje bato dalyje. Tai praktiškas ir madingas sprendimas moterims, norinčioms prikaustyti aplinkinių dėmesį, tačiau jaustis maksimaliai patogiai. 

  4. Nepamirškite priekinės aukštakulnių dalies

  Dažniausiai aukštakulniai vertinami pagal kulniuko aukštį ir formą. Vis dėlto, kalbant apie batų patogumą, ne ką mažiau svarbi ir aukštakulnių nosis, kuriai tenka pagrindinis svorio krūvis. Jei aukštakulnių noselė bus nepatogi, o Jūsų pirštai remsis į batelių priekį, Jūsų pėda labai greitai pavargs, jausite nuolatinį skausmą, be to, gali atsirasti pūslių ir nuospaudų.

  Kad jaustumėtės patogiai, įsitikinkite, kad aukštakulniai yra tinkamo dydžio ir Jūs galite lengvai pajudinti kojų pirštus. Maksimaliam komfortui užtikrinti rekomenduojame rinktis klasikinės formos aukštakulnius su lengvai užapvalinta batų nosele. Jeigu ieškote aukštakulnių, kurių priekinė noselė būtų iškirpta, atkreipkite dėmesį, jog tuo atveju jei apnuoginami visi pirštai, net pasirinkus tinkamą batelių dydį kojų pirštai gali slysti į priekį ir kelti nepatogumą. 

  5. Domėkitės gamybinėmis medžiagomis

  Labai svarbu įvertinti, iš kokios medžiagos pagaminti Jūsų bateliai. Jūsų pėdos geriausiai jausis natūralios odos avalynėje. Nors sintetiniai aukštakulniai paprastai atrodo itin dailiai ir yra gerokai pigesni, vis dėlto, tokie batai kur kas greičiau dėvisi ir paprastai skatina gausesnį pėdų prakaitavimą. Jei renkatės lakuotos odos batelius, turėtumėte nepamiršti, kad tokia avalynė nesitampo ir sunkiai prisitaiko prie pėdos, todėl turėtumėte pirkti tik idealiai Jums tinkančius batus. Verstos odos bateliai yra kur kas minkštesni ir greitai prisitaiko prie pėdos, tačiau šios avalynės priežiūra reikalauja kur kas daugiau dėmesio.

  Jei vairuojate, Jums netiks lygia ar versta oda aptrauktas kulniukas, kadangi jis greitai apsitrins ir susidėvės. Šiuo atveju rinkitės aukštakulnius, kurių kulniukas būtų pagamintas iš vientisos medžiagos ir neturėtų jokių papildomų dekoro elementų. 

  Aukštakulnių derinimo taisyklės

  Stilistai primena, kad niekuomet nereikėtų rinktis avalynės, kurios neturėsite prie ko derinti. Kitaip sakant, pirkdamos aukštakulnius, visų pirma pagalvokite, prie kokio drabužių ansamblio jie derės. Jei aukštakulnius ketinate avėti prie suknelės ar sijono, prisiminkite, kad aukštesnio kulniuko bateliai derės prie ilgesnio sijono. Ir priešingai, – prie trumpos suknelės rinkitės žemesnio kulniuko batelius.

  Galite neabejoti – tinkamai parinkti aukštakulniai net ir senai ar pabodusiai aprangai suteiks naujų spalvų ir taps pagrindiniu Jūsų įvaizdžio akcentu! Tiesa, jei renkatės išskirtinio dizaino batelius, puoškitės kiek kuklesne, aukštakulnių neužgožiančia apranga, pvz., ryškiaspalvius aukštakulnius derinkite prie vienspalvių drabužių komplekto. Jei norite avalynės, kuri nekristų į akis, tačiau pabrėžtų Jūsų kojų ilgumą, rinkitės kūno spalvos batelius.

  Grįžti į pradinį puslapį