• Prisijungti

  Priminti slaptažodį?


  Registruotis
 • Neturite pridėtų mėgstamų produktų

  Siekiant užtikrinti aukštą teikiamų paslaugų kokybę, este.lt svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su este.lt slapukų naudojimo politika.
  x

  Kaip pasirinkti batų dydį, kad pirkimas internetu nekeltų rūpesčių?

  Galimybė pirkti internetu gerokai pakeitė apsipirkimo įpročius. Vis daugiau žmonių renkasi greitą apsipirkimą virtualioje erdvėje, kuris ne tik taupo laiką, bet ir leidžia greitai įvertinti prekių pasiūlą, lyginti gaminius tarpusavyje ir įsigyti visas Jūsų poreikius atitinkančias prekes vos keliais mygtuko paspaudimais. Vis dėlto, kol vienas prekes drąsiai krauname į internetinį pirkinių krepšelį, dėl kitų suabejojame. Praktika rodo, kad gana dažnai stabtelime ties avalynės pirkimu. Esame įpratę batus matuotis, todėl internetinės parduotuvės atrodo kiek rizikingos. Tačiau viskas kur kas paprasčiau, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, – pasinaudokite mūsų patarimais ir džiaukitės idealiai Jums tinkančia naujų batų pora!

  Kodėl svarbu įsigyti tinkamo dydžio batus?

  Netinkamas batų dydis gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Jei avalynė bus per didelė, Jūsų eisena atrodys nenatūraliai, be to, galite pritrinti kojas. Per maži batai gali sutrikdyti kraujotaką ir skatinti pėdos deformaciją. Net ir nedidelis pėdos spaudimas gali turėti įtakos gausesniam prakaitavimui, nuospaudų ir pūslių atsiradimui, kojų nagų deformacijai ar net sukelti stuburo ar klubo sąnarių ligas. Kad išvengtumėte bet kokių nemalonių padarinių, rinkitės tinkamo dydžio batus, su kuriais jausitės patogiai. 

  4 patarimai perkantiems batus internetu

  1. Žinokite savo pėdos dydį. Pasaulyje nėra vieningų avalynės dydžių standartų, t. y. vienų gamintojų batų dydis gali skirtis nuo kitų, todėl visuomet naudinga žinoti savo pėdos ilgį centimetrais. Paprastai avalynės parduotuvėse pateikiamos batų dydžių lentelės, padedančios nepasimesti gausioje avalynės pasiūloje. ESTE parduotuvėje detalią informaciją rasite Dydžių gido puslapyje.

  KAIP TEISINGAI PAMATUOTI PĖDĄ?

  Kad būtumėte tikri, kokio dydžio avalynę pirkti, pasiimkite A4 popieriaus lapą, rašiklį, liniuotę (arba metrą), padėkite popieriaus lapą ant grindų ir pastatykite pėdą, tuomet ten, kur baigiasi Jūsų kulnas ir ilgiausias pirštas, uždėkite taškus arba nubrėžkite linijas, nukelkite pėdą ir išmatuokite tarp šių taškų / linijų esantį atstumą – taip sužinosite savo pėdos ilgį centimetrais. Tą patį veiksmą atlikite su kita koja, kadangi pėdų ilgiai gali skirtis.

  Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, pėdas rekomenduojama matuoti kiekvieną kartą prieš perkant naujus batus. Nepamirškite, kad bėgant metams ar keičiantis oro sąlygoms, keičiasi ir pėdų dydis bei forma. Taip pat pėdas rekomenduojama matuoti vakare, kadangi rytais pėdos būna mažesnės. Visuomet matuokite abi pėdas ir tuo atveju, jei jų ilgiai skiriasi, avalynę rinkitės pagal didesnę pėdą.

  2. Įvertinkite batų formą. Būtina įvertinti ir batų formą, kadangi Jūsų pasirinkimas gali lemti avėjimo komfortą. Pvz., jei Jūsų pėda plati, Jums netiks batai, turintys jungiamą siūlę ties plačiausia pėdos vieta. Greičiausiai jausite diskomfortą ir pasirinkę smailianosę avalynę. Jei turite siaurą pėdą ir renkatės batus su smailėjančia nosimi, nepamirškite, kad paprastai tokia avalynė yra kiek mažesnė, todėl maksimaliam patogumui užtikrinti reikėtų rinktis puse ar vienu dydžiu didesnius batus.

  3. Atsižvelkite į metų laiką. Perkant batus svarbų vaidmenį atlieka ir sezoniškumas. Vasarą kojos kiek pabrinksta ir padidėja, todėl Jūsų pėdos dydis šiltuoju metų laiku gali būti didesnis nei rudenį ar pavasarį. Žiemai taip pat siūloma rinktis kiek didesnę avalynę, kadangi suspausta koja labiau šąla.

  4. Nepamirškite bendrų pirkimo internete taisyklių. Kad įsigytumėte kokybiškus batus, kuriais galėtumėte džiaugtis ne vieną sezoną, rinkitės patikimą ir rinkoje gerai žinomą pardavėją, taip pat iš anksto pasidomėkite prekės grąžinimo sąlygomis. Perkant internetu naudinga paieškoti papildomos informacijos apie gamintoją (pvz., kai kurie gamintojai siūlo pamažintus, kiti – padidintus batų modelius). Jei turėtumėte bet kokių abejonių dėl avalynės dydžio, modelio ar medžiagų, nebijokite susisiekti su pardavėju, kuris atsakys į visus Jūsų klausimus ir suteiks visą reikalingą informaciją.

  Grįžti į pradinį puslapį